Marian Jelínek
Marian je patronem projektu Sport Speakers. Je trenérem, manažerem a spisovatelem. Odhaluje tajemství motivace jako prostředku na zvýšení výkonu. Svou dlouhodobou zkušeností ve vrcholovém sportu se Marian inspiruje při přednáškách pro manažery všech oborů.
Marian Jelínek
 • Téma
  Leadership
  Motivace
  Tým
  Výkon
 • Řekli o Marianovi
  „Ve své kariéře jsem měl a mám tu čest pracovat s nejlepšími lidmi ve svých oborech a Marian Jelínek k nim rozhodně patří.“
  JAN MÜHLFEIT, globální stratég, kouč a mentor

  „Seminář Motivace v době blahobytu v podání Mariana Jelínka měl u nás na Googlu fantastický ohlas. Češi jsou zdatní sportovci a paralela mezi sportem a byznysem je veliká. Sport nám Čechům však zatím jde líp. Alespoň ten světový. Je skvělé, že tu mezi námi je člověk, který dokáže velmi autenticky předat vlastní cennou zkušenost ze světa špičkového sportu do světa byznysu. Velmi inspirující. Budeme ve spolupráci s Marianem Jelínkem pokračovat.“
  TANIA LE MOIGNE, Country Director, Google Czech Republic & Slovakia

  „Pan Jelínek mi logickými argumenty ukázal úplně nový svět, kde motivace nabrala jiný směr. Skvělé příklady ze zkušenosti i praktické rady!“
  KRISTÍNA KOVÁČIKOVÁ, Exact Recruitment

  „Seminář Mariana Jelínka jsem absolvovala za poslední rok dvakrát. Pokaždé to byl zážitek. Co říkal, si pamatuji, dávalo mi to smysl. K nejedné myšlence se takřka denně vracím.“
  ALEXANDRA LIPIANSKA, Winners Reality

  „Marian mi poskytl skvělý a svěží pohled na téma motivace.“
  MILAN GAJDOŠ, KPMG
 • Úspěchy
  Dvojnásobný mistr hokejové extraligy se Spartou (as. trenéra, 2006, 2007)
  Mistr světa (MS v ledním hokeji 2005, as. trenéra)
Mám zájem o vystoupení
Není důležitá velikost překážky, ale smyslu, který vidíme v jejím překonání.
Biografie
Marian se svou dlouhodobou zkušeností ve vrcholovém sportu inspiruje při přednáškách pro manažery všech oborů. Sportu a byznysu je nadřazeno slovo výkon a motivace, to se i často stává hlavním tématem přednášek na konferencích v Čechách i v zahraničí, kam je pravidelně zván. Věnuje se i individuálnímu koučování.

Marian je hokejový trenér, kouč, manažer, spisovatel. Je známý mimo jiné i díky dlouholeté spolupráci s Jaromírem Jágrem.

Narodil se v Českém Krumlově. V devatenácti letech se přestěhoval do Prahy, kde začal studovat obor tělesná výchova – zeměpis na FTVS UK. Od druhého ročníku si ještě přibral obor trenér ledního hokeje. Celoživotní kontakt se sportem ho vedl k otázkám, co stojí za úspěchem a štěstím člověka. A na tyto otázky hledá odpovědi při intenzivním samostudiu. V roce 2004 dokončil doktorát z kinantropologie (věda o pohybu) a o něco později získal druhý doktorát ze sportovní psychologie.

Mezi Jeho největší trenérské hokejové úspěchy se řadí zlatá medaile z MS v roce 2005 ve Vídni a dva mistrovské tituly s pražskou Spartou.

V říjnu 2014 vyšla Marianovi již osmá kniha, dvě z nich také v Německu. Knihy jsou jeho vášeň, rád čte, především filosofické a psychologické publikace.

JAZYKY: Čeština