Jozef Chovanec
Zažijte společný fotbalový trénink či zápas s druhým nejlepším trenérem světa. Jozef ví, jak chutná úspěch. Je prvním koučem na světě, který dokázal v kvalifikaci (na mistrovství Evropy v roce 2000) vyhrát s národním týmem všech deset zápasů. Desetkrát získal se Spartou mistrovský titul v české a československé lize, z toho dvakrát jako trenér. Dvakrát zvedl nad hlavou trofej pro vítěze nizozemské nejvyšší soutěže v dresu PSV Eindhoven.
Jozef Chovanec
 • Téma
  Tým
 • Zážitek
  Společný fotbalový trénink s Jozefem
  Zápas vedený Jozefem
 • Řekli o Jozefovi
  „Národní tým pod Chovancovým vedením šlapal jako hodinky.“
  DANIEL HORT, Týden

  „Má v sobě dar přirozené autority. Ví, co chce a co si usmyslí, to obvykle dokáže. Co mu pomohlo ke strmé kariéře? Pracovitost, smysl pro povinnost, preciznost, ale také samostatnost.“
  PAVEL HARTMAN, deník Sport

  „Vysokou školu profesionalismu Chovanec vystudoval v průběhu tříletého angažmá v nizozemském Eindhovenu. Poznal velký evropský fotbal, zkušenost k nezaplacení.“
  PAVEL HARTMAN, deník Sport
 • Úspěchy
  Desetinásobný mistr ligy s AC Sparta Praha (z toho dvakrát jako trenér)
  Dvojnásobný mistr nizozemské ligy s PSV Eindhoven
  Dvojnásobný vítěz nizozemského poháru s PSV Eindhoven
  Druhý nejlepší trenér světa (1999)
  Hráč roku (1986)
  3x Trenér roku v anketě Fotbalista roku (1998, 1999, 2000)
Mám zájem o vystoupení
Funkční tým je důležitější než sebetalentovanější jedinec.
Biografie
Jozef Chovanec je československý fotbalista, český trenér a manažer slovenského původu. Společný fotbalový trénink či zápas s Jozefem je výjimečným zážitkem.

Po krátkém působení v Rudé Hvězdě Cheb se nejvíce prosadil jako hráč pražské Sparty, s níž získal osm ligových titulů (6 československých, 2 české). V roce 1986 vyhrál anketu Hráč roku. Jako fotbalista československé reprezentace hrál na mistrovství světa v roce 1990 v Itálii.

Po podzimu 1997 začal trénovat českou reprezentaci, kde působil do roku 2001. Stal se prvním trenérem na světě, který se svým týmem ovládl kvalifikační cyklus (kvalifikaci na Euro 2000) s maximálním počtem bodů (tj. 30 bodů za 10 výher).

Jako trenér vyhrál s pražskou Spartou dvakrát titul a jednou český pohár i superpohár. Třikrát byl vyhlášen trenérem roku. V roce 1999 obsadil druhé místo v anketě o nejlepšího trenéra světa.

JAZYKY: ČeštinaSlovenštinaVlámštinaAngličtinaNěmčina