Aleš Valenta
Aleš Valenta je český moderátor a akrobatický lyžař, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích. Jako první člověk na světě skočil trojité salto s pěti vruty. Je zakladatelem Acrobat Parku, unikátního sportovní centra, kde můžete prožít inspirativní firemní teambuilding. Aleš je zároveň zkušeným motivačním řečníkem.
Aleš Valenta
 • Téma
  Inovace
  Posouvání hranic
  Rozvíjení talentu
  Přijímání výzev
  Síla komunikace
  Správná rozhodnutí
  Úspěch - zodpovědnost
  Víra v sebe
  Moderování
 • Zážitek
  Společný víkend v Acrobat Parku (letní sezóna)
 • Řekli o Alešovi
  „Jako by neztratil ani špetku optimismu. Život sportovce si užíval, teď si Aleš Valenta vychutnává práci moderátora, režiséra i majitele sportovního komplexu.
  Valenta prorazil díky svým mimosportovním znalostem, chytrosti i cílevědomosti. Na život poté se připravoval už dlouho předtím, než dal profesionálnímu sportu nadobro sbohem.“
  Lukáš Šonský, Lidovky.cz

  „Aleš Valenta je příkladem toho, že člověk může být úspěšný a šťastný i ve svém druhém životě. Přestože se v něm nerozdávají medaile.“
  Václav Vašák, týdeník Televize
 • Úspěchy
  Olympijský vítěz (ZOH Salt Lake, 2002)
  Jako první na světě skočil trojité salto s 5 vruty
  Držitel světového rekordu
  Více jak 20 umístění na pódiu v závodech světové úrovně
  Sportovec roku (2002)
  Státní vyznamenání (2003)
  Vítěz soutěže „Star Dance – když hvězdy tančí“ (2007)
Mám zájem o vystoupení
Nač bych chodil vyšlapanou cestou, když si ji můžu vyšlapat sám.
Biografie
Aleš Valenta je český moderátor a akrobatický lyžař, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích. Jako první člověk na světě skočil trojité salto s pěti vruty. Je zakladatelem Acrobat Parku, unikátního sportovní centra.
 
Aleš skvěle marketingově zužitkoval svůj olympijský úspěch, což pomohlo nejen jemu, ale celému akrobatickému lyžování. 
 
Se stejnou zarputilostí a vytrvalostí jako ve sportu se pustil do „druhé“ kariéry. Začal moderováním v rozhlase. Nyní je moderátorem, dramaturgem a režisérem oblíbeného pořadu Lvíčata na ČT:D a Auto Moto Revue na ČT2. Má bohaté zkušenosti s vystupováním na veřejnosti, vedením teambuildingů a motivačními přednáškami. 
 
Rád zkouší a objevuje nové věci a postupy. Nebojí se žádné výzvy. Jak sám říká, „nač bych chodil vyšlapanou cestou, když si ji můžu vyšlapat sám“.

JAZYKY: AngličtinaČeština