Alan Babický
Alan je úspěšný manažer mezinárodních korporací a uznávaný český golfový odborník. Jeden z našich předních hráčů posledních dvou dekád. Můžete s ním absolvovat golfový trénink, hru na hřišti a případně zažít i profi turnaj jako partner pro pro-am nebo caddie. Jako motivační řečník zábavnou formou sleduje paralely manažerské práce a návyků nutných pro individualistický sport jako je golf. Naučíte se, jak získat nebo si udržet kulminační výkonnost, jak zvládat sebe, soupeře vnější i vnitřní a jak kombinovat vzrušení z okamžiku s chladnou strategií.
Alan Babický
 • Téma
  Cíle a vášeň
  Efektivita
  Motivace
  Správná rozhodnutí
  Stress management
  Volba pravé chvíle
 • Zážitek
  Hra nebo trénink s Alanem
  Alanova účast na vašem turnaji
  Pro-am s Alanem
  Alanův caddie
 • Řekli o Alanovi
  „Alan je skvělý řečník, který si své publikum získal především poutavým osobním příběhem i přístupem. Zajímavá témata z jeho profesního i osobního života představil v reálných souvislostech a posluchač si tak odnesl nejen inspirující příběh, ale i možná řešení situací, které nám život chystá.
  Setkání s ním v rámci příprav i samotné akce Unexpected Talks obohatilo nejen mě, ale i další účastníky setkání.“
  JITKA HOZÁKOVÁ, Marketing manager, Obchodní centrum Chodov
   
  „Ahoj Alane, blahopřeji Ti k prvnímu místu v hodnocení přednášejících na naší manažerské konferenci! Bylo to nesmírně poučné.“
  MARTIN PETŘÍK, Marketing Director, Linde Česká republika
   
  „Přednáška byla po obsahové i formální stránce to nejlepší, co jsem o propojení businessu a golfu kdy slyšel. A bylo to nesmírně zábavné. Možná začnu ten golf i hrát“
  JAKUB ŽELEZNÝ, moderátor České televize
 • Úspěchy
  Profesionál:
  Trojnásobný vítěz na Senior Czech PGA Tour 2017.
  Reprezentant ČR na Mistrovství Evropy Teaching Professionals jednotlivců 2017.
  Reprezentant ČR na Mistrovství Evropy Teaching Professionals družstev 2017, 2015, 2014, 2012.
  3. místo SPAR Senior Polska Open, 2015.
  Vítěz individuálního hodnocení během International Pro Am de Mougins, Cannes, Francie, 2008.
  Vícemistr České republiky v jamkové hře profesionálů, Czech PGA Moravia Steel PGAC Matchplay Championship, 2007

  Amatér:
  1. místo, Mistrovství světa hráčů s vyrovnáním 2004, Thajsko
  6. místo, Mistrovství Evropy midamatérů 2002, Rakousko
  1. místo, Mezinárodní mistrovství ČR Midamatérů, 2004.
  Trojnásobný Mistr České republiky družstev.
Mám zájem o vystoupení
Úspěch? Vyvažuj kalkul a vášeň!
Biografie
Rodák z Prahy, inženýr ekonomie (VŠE Praha, 90), Master of Business Administration (Rochester Institute of Technology, New York, 93), golfový profesionál od roku 2004.

 Golf začal hrát ve 29 letech jako ředitel marketingu společnosti Pepsi Cola. Po 15 letech v korporátním prostředí mezinárodních firem a po vítězství na světovém finále World Golfers´Championship v roce 2004 na thajském hřišti Leam Chabang se Alan rozhodl podnikat v golfu. Založil golfovou servisní a poradenskou společnost INGOLF (www.ingolf.cz). Následně se stal profesionálním hráčem a trenérem.

Po třech letech hry poprvé reprezentoval ČR. Největších úspěchů dosáhl v kategorii midamatérů kde se několik let pohyboval v první evropské desítce. Po dosažení padesáti let věku se seriózně věnuje seniorské části své hráčské kariéry, v roce 2017 mu unikl o ránu postup na British Open, nejstarší a nejprestižnější profi turnaj na světě.Alanova manažerská dráha v letech 1991–2006 zahrnuje například i pozice generálního manažera u společností jako United Biscuits, Wiken International nebo SFM Group. V uplynulých dvanácti letech pracoval na celkem čtyřech kontinentech na řadě marketingových, obchodních nebo jiných zajímavých projektech jako nezávislý konzultant.

 V roce 2015 obdržel Hlavní cenu odborné poroty za dlouhodobý inovativní přínos rozvoji golfu v ČR během vyhlášení ankety Golfista roku. Působil ve funkci generální komisař Czech PGA Tour (2013-2015) a sportovní ředitel Prague Golf Team (2015-2016).
 
V roce 2005 založil golfový festival nazvaný International GolfWeek (www.igwchina.com). Během 5 ročníků konaných u nás navštívili Českou republiku Ernie Els, Hank Haney, Simon Holmes, Chubby Chandler, Richard Rayment, Graham Marsh, Alex Čejka a další hvězdy světového golfu a průmyslu. Po jednom ročníku se odehrálo i ve Francii a v Německu.Od roku 2009 je Alan člen Vzdělávací komise pro výchovu profesionálních trenérů České profesionální golfové asociace. V letech 1999 až 2016 působil jako golfový komentátor a analytik české verze Eurosportu. Alan publikoval více než 300 výukových, odborných i populárně naučných golfových článků doma i v zahraničí. Přeložil 14 titulů odborné golfové literatury včetně dvou vydání Velké golfové encyklopedie golfu.

V roce 2007 se Alan podílel na vysílání prvního specializovaného golfového programu v českém éteru. Relaci pod názvem Handikepová středa na rádiu Expres spoluvysílal s populární dvojicí Těžkej Pokondr, Romanem Ondráčkem a Milošem Pokorným.

 V letech 2007-2009 působil jako šéftrenér juniorské golfové reprezentace Slovenské republiky. V roce 2005 Alan otevřel za účasti tehdejší ministryně školství Petry Buzkové historicky první třídu v ČR s volitelnými specializovanými předměty Golf a Golf a jeho management na PB Střední škole managementu v Praze 9.

JAZYKY: AngličtinaČeština